Olaszországgal csak egy baj van…

Olaszországgal csak egy baj van: ha már jártál a napsütötte lankákon, örökre otthagyod a szíved egy darabját.

 
 

Ugyan az időjárás még messze nem mediterrán, egy kis olasz életérzést azért szabad a konyhába csempészni. Mi legalábbis már elvonási tünetektől szenvedünk, amit jó kis itáliai fogásokkal próbálunk csillapítani.

1. Nápolyi krémleves

Atyaég, hogy tudtunk eddig ilyen mesés recept nélkül élni?! Az elkészítése gyors és pofonegyszerű, gyakorlatilag ki sem kell ugrani a boltba hozzávalókért, szinte biztos, hogy megvan minden otthon a spájzban. 4 főre leosztva nincs is másra szükséged, mint 2 darab tyúkhúsleves kockára, 4 dl tejre, 2 dl tejfölre, 2 csokor petrezselyemre és 20 dkg natúr tömlős sajtra.

Első körben tisztítsd meg a petrezselymet a levelektől, majd az összekötött petrezselyemszárakat egy húsleveskocka kíséretével tedd fel főni. Jöhet a tömlőssajt, majd keverd össze az egészet egy krémes masszává (lehetőleg botmixerrel). Végül add hozzá a tejfölt, bolondíts meg egy kis borssal. Ez így még mindig nagyon híg lesz, úgyhogy egy evőkanálni keményítőt keverj ki egy kis tejjel, a kész masszával pedig sűrítsd be a levest. Tálalás előtt szórd meg egy kis petrezselyemlevéllel, hogy még gusztusosabb legyen!

2. Spenótos-paradicsomos penne

Jöhet a második? A lasagne és a milánói receptjét valószínűleg már kívülről fújod, úgyhogy legyünk bátrak, próbálj ki valami extrémebbet. Nyugi, a spenót és a paradicsom remekül passzolnak egymáshoz! Ha változatlanul 4 adaggal számolsz, akkor szükséged lesz 50 dkg penne tésztára, 6 evőkanál olívaolajra, 6 gerezd fokhagymára, 5 deci sűrített paradicsomra (vagy passzírozott darabkákra), 10 dkg parmezánsajtra, 25 dkg spenótra, 1 vöröshagymára és 10 levél bazsalikomra.

Szerencsére ez sem a bonyolult receptek közé tartozik, a tésztát egyszerűen csak ki kell főzni sós vízben. Ezt követően kockázd fel a vöröshagymát és pucold meg a fokhagymát. Forró olívaolajban dinszteld meg a vöröshagymát, amíg szép üveges nem lesz, és pirítsd meg 1-2 percig a fokhagymát. Öntsd hozzá a paradicsompürét és szórd meg az apróra összevágott bazsalikommal, lassan kevergetve, maximum olyan 2-3 percig. Vedd elő a legmélyebb, legnagyobb serpenyődet, mert ebben fogod összekeverni a paradicsomszószt a tésztával. Ha sikerült összeforralni, keverd bele a spenótdarabkákat. Végül reszelj rá egy kis parmezánt és ne csodálkozz, ha 5 perc alatt elpusztítja a család a kész remekművet.

2. Salame di Cioccolato (avagy csokis kekszszalámi)

Van még hely a desszertnek? Gyerekektől el kell zárni a maradékot, mert 10 percenként rá fognak járni! A hozzávalók: 250 gr étcsoki, 270 gr vaj, 200 gr keksz, 100 gr mandula, 3 ek amarettó,75 gr cukrozatlan kakaópor és 180 gr cukor… ahogy azt az ábra is mutatja, ezt a receptet a fogyókúrások el is felejthetik.

Cukor, vaj, kakaópor mehet a turmixgépbe, és keverd össze az egészet egy sima masszává. Miközben felolvasztod az étcsokit, a kekszet törd össze apró darabokra. Ezt legegyszerűbben úgy teheted meg, hogy zacskóba csomagolod, és párszor átmész rajta egy sodrófával – kiváló feszültséglevezető. Ha ez megvan, aprítsd össze a mandulát is. Lehűlt már a csokimassza? Jó, mert langyos állapotban mehet egybe a kakaós vajjal, majd add hozzá a mandulát és a kekszet is.

A desszertcsodát fél órára tedd be a hűtőbe – pihenésképp tegyél be egy pár olaszos turistavideót a youtube-ról, és közöld a pároddal, hogy idén nyáron Szicíliába mentek. Vedd ki a masszát, tetszés szerint formázd – a legjobb persze, ha szalámi alakúra görgeted – két rúd kijön belőle. Rossz hír így a végére: egy éjszakán át még ki kell bírnod nélküle, ugyanis még egyszer hűtőbe kell raknod. Ha nagyon édesszájú vagy, forgasd meg a szalámikat porcukorban.

Bónusz tipp: ügyelj arra, hogy ne egyen meg a család mindent az első öt percben, amíg tálalsz! 🙂

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here